Deniz ve Çevre Eğitimi

Yayınlanma Tarihi: 28-02-2019

Üniversitemiz destekli yürüttüğümüz “CMAS Blue Helmets of the Sea” okul projemiz kapsamındaki  seminerimiz DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir şubesinin desteği ile gerçekleşmiştir.

İki oturumda gerçekleşen etkinliğimizde 4. sınıflarımız “Sınırsız Mavi Projesi”,  6. sınıflarımız  “Geri Dönüştürüyorum” eğitim programı başlıkları altındaki “Deniz ve Çevre Eğitimi”ne dramalar ile etkili ve eğlenceli biçimde katıldılar.

Projemize destek veren eğitimin amacı öğrencilerin çevre bilincini geliştirmelerine katkı sağlamak, deniz ekosistemini korumak,  atıklar nedeniyle deniz kirliliğinden etkilenen su canlılarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve bu konulara ilişkin çözüm önerileri üretebilmekti. Özellikle denizdeki mikroplastiklerin su canlılarına verdiği zararlarla ilgili görseller incelenirken öğrencilerimiz empati kurarak bu konudaki farkındalıklarını en iyi şekilde sergilediler.

DenizTemiz Derneği İzmir Şubesi Proje Koordinatörü Sayın Saygın YÖRÜK ‘ e katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.