Ortaokul

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında tüm sınıf düzeyinde üçer şube açılmıştır. Okulumuzda tam gün eğitim yapılmaktadır. Sınıflarımızdaki öğrenci sayısı en fazla 24 öğrenci olacak şekilde düzenlenmiştir.

 

Okulumuzda öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini, ilgi alanlarını geliştirecek ve yön verecek, kazanımları yüksek,  dil, matematik, fen, görsel, seramik, tasarım, müzik, drama ve spor alanları ile ilgili bireysel ve grup çalışmaları yapılmaktadır.

 

 

5. sınıflarda Ağırlıklı Yabancı Dil Uygulaması ile birlikte 16 saate kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılmaktadır.

 

 

5, 6, 7 ve 8. Sınıflardaki Seçmeli Yabancı Dil derslerinde öğretim programları doğrultusunda öğrencilerimizin Almanca-Fransızca dillerinin temel becerilerini geliştirmeye yönelik eğlenceli ve öğretici çalışmalar yapılmaktadır.

 

 

6, 7 ve 8. sınıf düzeylerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenen öğretim programlarının ve ders programlarının yanı sıra, etüt saatleri içerisinde yabancı dil, akademik destek ve TEOG çalışmaları yapılmaktadır.

 

 

   Tüm sınıflarda Seçmeli Görsel derslerini seçen öğrencilerimiz yıl boyunca Resim-Tasarım-Seramik alanlarında, herkesin beğenisini kazanan bol ödüllü özgün çalışmalar yapmakta ve ürünler yıl boyunca okulumuzda ve farklı kurumlarda sergilenmektedir.

 

 

    Seçmeli müzik dersini seçen öğrencilerimiz gitar, flüt, perküsyon, çalışmaları ile yıl içinde ve sonunda pek çok etkinlikte farkındalık yaratmakta ve sosyal sorumluluk projelerinde ödül almaktadır.

 

 

   Seçmeli drama derslerinde, öğrencilerimizin dil ve iletişim, yaratıcılık ve estetik, eleştirel düşünme, birlikte çalışma ve yaşama, kendine güven duyma, karar verme, hayal gücünü kullanma, hislerini ve düşüncelerini ifade etme becerilerini geliştirmeye ve farklı olay ve durumlarla ilgili deneyim kazandırmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri çerçevesinde ve yıl içerisinde okul öğrencilerimize, velilerimize ve toplum hizmeti çerçevesinde farklı öğrenci gruplarına sunulmaktadır.

 

 

     Spora da çok önem veren okulumuzda Beden Eğitimi ve Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler derslerine katılan öğrencilerimiz, öğretim programları çerçevesinde spora özgü hareket yetkinliklerini, fiziksel ve psikolojik  uyumlarını ve spor bilgilerini geliştirirler. Yıl boyunca voleybol, basketbol, atletizm, masa tenisi, badminton, futbol müsabakaları düzenlenir. Resmi ve özel kurumların turnuvalarına katılan öğrencilerimizin bireysel ya da takım olarak aldığı yüksek başarılar bize gurur vermektedir. 

 

 

     Bunlarla birlikte, öğrencilerimiz, öğrenci kulübü ve toplum hizmeti çalışmaları ile pek çok gezi, yarışma, yayın, gösteri, tiyatro, spor ve benzeri çalışmalar yaparlar. Yapılan bu çalışma ürünleriyle yıl boyunca resmi ve özel  kurumların  farklı alanlarda düzenledikleri yarışmalara katılırlar.