Tanıtım

simg_1058
resim
ingilizce

      2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında 1.sınıflar 2, diğer sınıflar 3 şube olarak açılmıştır.  Okulumuzda tam gün eğitim yapılmaktadır. Sınıflarımızdaki öğrenci sayısı en fazla 24 öğrenci olacak şekilde düzenlenmiştir. 

   İlkokulumuzun tüm sınıf düzeylerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenen  öğretim programlarının yanı sıra, serbest etkinlik ve etüt saatleri içerisinde kurumumuza özgü, kazanımları yüksek, öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine katkı sağlayacak, eğlenceli, öğretici etkinlik ve kulüp çalışmaları yapılmaktadır.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı içinde, yukarıda değinilen etkinlik ve çalışmaların gerçekleştirilebilmesi amacıyla; neşeli bilim, drama, kitap okuma, halkoyunları, bilişim teknolojileri, strateji ve akıl oyunları/satranç gibi serbest etkinlik uygulamaları gerçekleştirilmekte ve Türkçe drama, İngilizce drama, izcilik, dans/bale, jimnastik, lego/robot, seramik, İngilizce performans, bilim yolcuları, satranç, atletizm, voleybol, sanat/tasarım ve minik bloggerler adlı kulüplerimiz çalışmalarını yürütmektedir.

Ayrıca, kurumumuzu diğer kurumlardan farklı ve değerli kılan diğer önemli bir nokta, uygulanmaya başlandığı ilk günden bu yana yapılan çalışmalarla farkındalık yaratan Bireysel Eğitim Programı’mızdır. Bu program ise öğrencilerimizin akademik gelişim süreçlerine katkı sağlamak amacıyla rehberlik servisi ve sınıf öğretmeninin işbirliğiyle yürütülmektedir.

İlkokul sürecinde öğrencilerimize İngilizce ve İngilizce Etüt dersleriyle ana dilin  dışında bir dili kullanarak iletişim kurma becerisini kazandırmak ve İngilizce’yi sevdirmek ve öğretmek  amaçlanır. İngilizce derslerinde, ders öğretmenlerinin yanı sıra, konuşma becerilerini geliştirme amacıyla yabancı öğretmenler görev yapmaktadır. İkinci yabancı dili eğitimine büyük önem veren okulumuzda 4.Sınıftan itibaren etüt saatleri içinde 2.Yabancı dil (Almanca yada Fransızca) eğitimine başlanır ve bu eğitim ortaokulda da sürdürülür.